عروسی مارکت - مرجع اطلاعاتی کامل برگزاری عروسی در تهران

لیست هزینه یک عروسی کم خرج و آبرومندانه - زمستان 1402

سه شنبه، 05 دى 1402 - 21:56
پکیج ویژه عروسی مارکت - عروسی لاکچری فقط با 150 میلیون

این روزها وقتی صحبت از عروسی و ازدواج می‌شود، دل همه می‌لزرد. هزینه ها سرسام آور و قیمتها افسارگسیخته شده اند. مساله خرج عروسی از مدتها قبل ذهن زوج ها را درگیر می‌کند. احتمالا شما هم موافق باشید که بعد از تهیه مسکن مناسب، خرج عروسی مهمترین دغدغه خانواده ها شده است. پیش آمده که زوج ها به دلیل هزینه بالا از خیر برگزاری مراسم گذشته اند. اما کمتر عروس و دامادی را سراغ دارید که دوست نداشته باشند تا مراسم عروسی برگزار کنند. امروزه هزینه های سرسام اور عروسی برای خیلی از جوانان به یک مانع در امر ازدواج تبدیل شده است.

اما به راستی برای برگزاری یک عروسی آبرومندانه و کم هزینه چقدر پول لازم است؟ خیلی بهتر است که قبل از برگزاری عروسی، تخمینی ولو حدودی از هزینه ها داشته باشید. این کار باعث می‌شود تا یک تخمین حدودی از بودجه ای که لازم است داشته باشید. مدیریت بودجه در امر برگزاری مراسم عروسی بسیار مهم است. بدون برنامه ریزی و اطلاعات کافی امکان دارد که با کسری پول مواجه شوید و این بسیار تلخ است.

در این مقاله ما قصد داریم تا به بررسی ریز هزینه های عروسی در زمستان 1402 بپردازیم. چک لیستی از آیتم های مهم برگزاری عروسی تهیه کرده ایم که آنها را بررسی خواهیم کرد. قبل از هر چیز باید به این نکته مهم اشاره کنیم که معیارها برای هر شخص متفاوت است. به طور کلی وقتی صحبت از واژه ابرومندانه می‌شود دید افراد به این قضیه نسبی است. تفسیر یک خانواده متوسط از عروسی آبرومندانه به کل با برداشت یک خانواده متمول از عروسی آبرومند متفاوت است.

اینکه این هزینه ها بر عهده خانواده عروس است یا داماد در این مقاله محل بحث نیست. در یک مقاله با عنوان "هزینه های عروسی بر عهده کیست؟" به این مورد پرداخته ایم. شکی نیست که تعداد میهمانان با هزینه عروسی رابطه مستقیم دارد. هر چه تعداد میهمانان بیشتر شود، هزینه ها هم طبعا افزایش پیدا می‌کند. ما در این مقاله قشر متوسط جامعه را در نظر گرفته ایم. فرض ما هم بر این است که می‌خواهیم یک عروسی آبرومندانه با 100 نفر میهمان برگزار کنیم. محاسبات را هم با همین فرض انجام می‌دهیم. شما میتوانید بسته به تعداد میهمانان خودتان این محاسبات را انجام دهید.

محل برگزاری مراسم عروسی تهران در نظر گرفته شده است. بدیهی است که تهران نسبت به شهرهای دیگر گران‌تر است. معمولاً برگزاری یک مراسم عروسی اقتصادی و آبرومند در شهرهای دیگر نسبت به تهران ارزانتر تمام می‌شود. در چک لیست هزینه های عروسی ما به آیتم های مهم پرداخته و از آیتم های فرعی صرفنظر کرده ایم. به این وسیله تلاش کرده ایم تا بودجه را به بهترین شکل مدیریت کنیم. ممکن است که شما انتقادات و پیشنهاداتی بر روی این لیست داشته باشید. ما همواره آماده شنیدن نظرات و پرسشهای شما عزیزان هستیم. می‌توانید از طریق فرم ثبت شماره یا واتس اپ نظر خود منعکس کنید.

در حال حاضر که این مقاله در حال نگارش است، در دی ماه 1402 به سر می‌بریم. مسلماً شما هم از وضعیت اقتصادی کشور و نوسانات قیمت ها بی اطلاع نیستید. بخصوص اگر در آستانه برگزاری یک مراسم باشید. متاسفانه به دلیل نوسانات قیمت‌ها نمی‌توان به صورت قطعی نظر داد و برای اعتبار این قیمتها تاریخی مشخص کرد. شاید ماه های بعدی این ارقام افزایش و یا حتی کاهش داشته باشند. ما سعی می‌کنیم این مقاله را دائما به روز نگه داریم تا اطلاعات آن برای شما مفید باشد.

یک عروسی آبرومندانه با حداقل هزینه چقدر پول لازم داره؟

همانطور که اشاره شد هدف از این مقاله تخمین بودجه برای برگزاری یک مراسم عروسی کم خرج و آبرومند است. با دانستن حدود بودجه است که می‌توانیم برای مراسم عروسی خود برنامه ریزی کنیم. در وهله اول تعداد میهمانان را 100 نفر در نظر گرفتیم. احتمالاً خیلی از شما دوست داشته باشید تا در مراسم خود میزبان میهمانان بیشتری باشید. اما فراموش نکنید که افزایش تعداد میهمانان یعنی هزینه بیشتر. اگر بخواهید هزینه را ثابت نگه دارید، کیفیت مراسم شما پایین می‌آید. حال باید انتخاب کنید، آیا شما می‌خواهید که مراسم عروسی آبروندانه ای با تعداد میهمان کم برگزار کنید یا نه؟ پس در انتخاب میهمانان باید نهایت دقت را داشته باشید.

بودجه ای برای عروسی تخصیص داده می‌شود در باید بین آیتم‌های مختلف برگزاری مراسم عروسی تقسیم شود. اینکه برای هر آیتم چقدر اهمیت قائل هستید یک مساله سلیقه ای است. به عنوان مثال شخصی کیفیت فیلمبرداری برایش اهمین بسیار زیادی دارد. در مقابل شخص دیگری کیفیت شام مراسم برایش در اولویت بالایی قرار دارد. ما آیتم‌های مختلف برگزاری مراسم عروسی را به ترتیب اولویت به صورت زیر دسته بندی کرده ایم.

 • لوکیشن برگزاری عروسی که شامل ورودیه، منو پذیرایی و منو خدمات به میهمان است.
 • لباس عروس
 • آرایشگاه عروس
 • آتلیه ( عکاسی و فیلم برداری روز مراسم)
 • کفش عروس
 • دسته گل عروس
 • لباس داماد
 • آرایشگاه داماد
 • ماشین عروس به همراه گل آرایی ماشین
 • کارت عروسی
 • گیفت

وقتی صحبت از یک عروسی آبرومندانه می‌شود، بدون شک مهم‌ترین بخش آن انتخاب لوکیشن برگزاری مراسم عروسی خواهد بود. با توجه به دعوت از 100 میهمان این محل می‌تواند تالار یا باغ تالار باشد. شاید سالن‌های عقد به دلیل ظرفیت کم برای این عروسی مناسب نباشند. در انتخاب تالار یا باغ تالار عروسی باید بسیار دقیق باشید و نکات مهمی را در نظر بگیرید. معمولاً تالارهای پذیرایی نسبت به باغ تالارهای عروسی نرخ‌های کمتر و مناسب‌تری دارند. اما خب در مقابل محدودیت‌ها در باغ تالار کمتر است. منو پذیرایی، منو خدمات و ورودیه از عوامل موثر در تعیین قیمت تالار و باغ تالار هستند.

در سایت عروسی مارکت ما لیست کاملی از تالارهای پذیرایی و باغ تالارهای عروسی در تهران را جمع آوری کرده ایم. برای مشاهده لیست تالارها کافی ایست به صفحه تالارهای عروسی در تهران مراجعه کنید. برای باغ تالارها نیز کافی است صفحه باغ تالارهای تهران را ببینید. تالارها و باغ تالارهای تهران بر اساس موقعیت جغرافیایی طبقه بنده شده اند تا کار برای شما آسان‌تر باشد. شما با کلیک بر روی هر لوکیشن به صفحه اختصاصی آن در سایت عروسی مارکت هدایت خواهید شد. در این صفحه اطلاعات کاملی از جمله تصاویر و راه های ارتباط با مدیریت مجموعه را مشاهده خواهید کرد.

ورودیه تالار و باغ تالار

ورودیه عیارت است از مبلغی که شما برای اجاره تالار یا باغ تالار در یک تاریخ خاص پرداخت می‌کنید. تالارها و باغ تالارهایی هستند که ورودیه ندارند. اما در حال حاضر بیشتر تالارها و باغ تالارها مبلغی را به عنوان ورودیه از شما دریافت می‌کنند. معمولاً در تالارهای پذیرایی رقم ورودیه کمتر از باغ تالارها و عمارت‌های عروسی است. رقم ورودیه با کیفیت خدمات، شهرت و معروفیت تالار یا باغ تالار رابطه مستقیم دارد. برگزاری عروسی در یک عمارت شناخته شده ورودیه بالایی دارد.

در حال حاضر که در زمستان 1402 به سر می‌بریم ورودیه تالارها رقمی بین 1 تا 10 میلیون تومان است. اما برای یک باغ تالار با کیفیت (و نه لوکس و لاکچری) شما باید برای روزهای عادی رقمی بین 10  تا 20  میلیون تومان کنار بگذارید. البته اگر مراسم شما در ایام خاص مثل عید یا اخر هفته باشد این ورودیه افزایش می‌یابد. یکی از روش‌های کم کردن هزینه تالار، برگزاری مراسم در روزهای میانی هفته به جای اعیاد و اخر هفته است.

منو پذیرایی از میهمانان (شام عروسی و پذیرایی حین مراسم)

مورد مهم بعدی منو پذیرایی است. بدون شک پذیرایی از میهمانان از عوامل تعیین کننده کیفیت یک عروسی آبرومندانه است. اگر توجه زیادی به جزئیات داشته باشید ولی به خوبی از میهمانانتان پذیرایی نکنید، خاطره خوبی از مراسم نخواهند داشت. آیتم مهم منو پذیرایی شام عروسی است. پذیرایی حین مراسم از میهمانان شامل چای، نسکافه، شیرینی، میوه، آبمیوه ها و کیک است. اینکه پذیرایی چگونه انجام شود به انتخاب شما و بودجه ای است که برای این امر تخصیص می‌دهید. اما در کل منو سلف سرویس به دلیل اقتصادی بودن بیشتر مورد استقبال است.

منو پذیرایی در تالارهای باکیفیت از نفری 700 هزار تومان شروع شده و تا 3 میلیون تومان هم افزایش می‌یابد. در باغ تالارها نیز منو پذیرایی حدودا همین نرخ‌ها را دارد. البته امکان اضافه کردن موارد بیشتر هم به این منوها وجود دارد. با این اوصاف و با فرض عروسی 100 نفره، منو پذیرایی رقمی بین 70 میلیون تا 300 میلیون تومان می‌شود.

منو خدمات تالار و باغ تالار

منوی خدمات از موارد متعددی تشکیل می‌شود. از مهم‌ترین آنها چیدمان سفره عقد، دیجی و بند موسیقی و گل آرایی سالن و فضای باز است. شمع آرایی، بادکنک آرایی، کافه بار و موزیک در فضای باز از دیگر آیتم‌های منو خدمات هستند. شما برای مدیریت بودجه خود می‌توانید ایتم‌های منو خدمات را به صلاحدید خود حذف کنید. اما برای برگزاری یک عروسی شیک و آبرومندانه حتماً به گل آرایی و دیجی یا بند موسیقی نیاز دارید.

گل آرایی، شمع آرایی و دیزاین معمولاً جزئی از هزینه ورودیه است و با آن حساب می‌شود. اما برای رزرو یک دیجی متخصص مبلغی بین 10 الی 30 میلیون تومان باید کنار بگذارید. منظور از دیجی متخصص کسی است که در کنار تجهیزات، تخصص مدیریت موسیقی یک مراسم عروسی را داشته باشد. وگرنه شاید شما بگویید خب دیجی‌های 3 4 میلیونی هم در این بازار موسیقی عروسی یافت می‌شود. اما این دیجی‌ها معمولاً نه تنها از تجهیزات کاملی برخوردار نیستند، تجربه و تخصص کافی هم ندارند.

البته شما می‌توانید بند یا نیم‌بند موسیقی هم در عروسی خود داشته باشید. اما چون بودجه محدود است و قیمت دیجی‌ها از بندهای موسیقی پایین‌تر است؛ ما دیجی را انتخاب کردیم. اگر در هزینه ها مشکلی ندارید پیشنهاد عروسی مارکت به شما عزیزان بند موزیک است. اما برای یک مراسم عروسی کم خرج دیجی اقتصادی‌تر است. می‌توانید برای اجرای مراسم خود از دیجی‌های شناخته شده دعوت کنید. در سایت عروسی مارکت ما لیست کامل بهترین بندهای موسیقی و دیجی‌های تهران را ارائه می‌کنیم. برای مشاهده آنها کافی است به صفحه بندهای موسیقی عروسی در تهران مراجعه کنید.

اگر قبل از مراسم عروسی مراسم عقد برگزار نکرده باشید نیاز به سفره عقد و همینطور فضای عقد خواهید داشت. برای یک مراسم عروسی ارزان و شیک، یک سفره عقد رقمی بین 5 تا 40 میلیون تومان هزینه دارد. تفاوت نرخ به دلیل لوازم و دکوراسیونی  است که در چیدمان سفره عقد به کار می‌رود.

لباس عروس

از محل برگزاری مراسم عروسی که بگذریم. نوبت به انتخاب لباس عروس خانم می‌رسد. شب عروسی برای بسیاری از عروس خانم‌ها مهمترین شب زندگی آنهاست. هر عروسی خانمی دوست دارد که در این شب زیبا، آراسته، شیک و جذاب به نظر برسد. لباس عروس را می‌توانید هم بخرید و هم اجاره کنید. اما از آنجاییکه فرق چندانی بین خرید و اجاره تن‌پوش اول نیست، پیشنهاد ما خرید لباس عروس است. حتی می‌توانید بعداً لباس عروس خود را به دیگران بفروشید. در تهران برای خرید یک لباس عروس شیک و آبرومند باید 8 الی 40 میلیون تومان هزینه کنید. برای تهیه لباس عروس باید به مزون‌های زیادی سر بزنید و اطلاعات کاملی کسب کنید. پیشنهاد می‌کنیم بازدیدی از صفحه مزون‌های لباس عروس تهران در سایت عروسی مارکت داشته باشید.

آرایشگاه عروس

از دیگر آیتم‌های مهمی که باید به آن توجه ویژه داشت؛ آرایش عروس است. همه عروس خانم‌ها دوست دارند که در شب عروسی خود آرایشی زیبا و جذاب داشته باشند. در حال حاضر که در زمستان 1402 هستیم نرخ آرایش عروس رقمی حدود 5 الی 20  میلیون تومان است. تعداد زیادی آرایشگاه عروس در تهران فعالیت می‌کنند که شما می‌توانید با بیشتر انها در عروسی مارکت آشنا شوید. هر کدام از اینها خدمات متنوع با کیفیت‌های مختلفی را ارائه می‌کنند. نرخ‌های بعضی از آنها هم به مراتب بالاتر از 20 میلیون تومان است.

آتلیه عکاسی و فیلمبرداری

فیلم برداری و عکاسی روز مراسم از آیتم‌های اجتناب ناپذیر یک مراسم عروسی آبرومندانه و باکلاس است. شاید بتوان از آیتم‌‌های دیگر تا جای ممکن چشم‌پوشی کرد. ولی کمتر زوجی است که دوست نداشته باشند تا از جشن عروسی خود عکس و فیلم خاطره انگیز داشته باشند. آتلیه عکاسی و فیلم برداری از معدود ماوردی باشد که به شما پیشنهاد می‌کنیم در آن صرفه جویی نکنید. زیرا تنها چیزی که از مراسم شما باقی می‌ماند همین عکسها و فیلمها هستند. توصیه می‌کنیم که ثبت لحظات این روز مهم را به تیمی متعهد، حرفه ای و باتجربه بسپارید. در غیر اینصورت ممکن است بعدها حسرت بخورید. نرخ آتلیه عکاسی و فیلم برداری بسته به کیفیت و خدماتی است که ارائه می‌شود. هزینه این خدمات در زمستان 1402 برای یک عروسی کم خرج رقمی بین 15 الی 40 میلیون تومان است.

کفش عروس

کفش عروس از آن مواردی است که شاید کمتر کسی در محاسبه هزینه های عروسی وزنی برای آن قائل شود. اما بد نیست بدانید کفش عروسی برای یک عروسی آبرومندانه می‌تواند 1 الی 3 میلیون روی دست شما خرج بگذارد. برای خرید کفش عروس بهتر است به بازارهای شناخته‌شده این حوزه مراجعه کنید. در این بازارها حتما می‌توانید گزینه خوب با قیمت مناسب پیدا کنید.

دسته گل عروس

دسته گل عروس از آن دسته آیتم‌هایی است که امکان حذفش معمولاً وجود ندارد. چون جزئی از استایل عروس محسوب می‌شود و بخصوص در عکسبرداری بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما می‌توانید برای مراسم عروسی خود هم دسته گل مصنوعی و هم دسته گل طبیعی سفارش دهید. البته از نظر نرخ و قیمت فرق چندانی بین آنها نیست. اما قطعاً دسته گل مصنوعی ماندگاری بهتری خواهد داشت. دسته گل عروس هزینه ای بین 1 الی 3 میلیون برای شما خواهد داشت. باز هم همه چیز به انتخاب شما بستگی دارد.

پکیج ویژه عروسی مارکت - عروسی لاکچری با 150 میلیون

لباس داماد

معمولا در محاسبه هزینه های عروسی کت و شلوار داماد در نظر گرفته نمی‌شود. زیرا طبق رسم و رسومات اکثر مناطق کشور خرید این مورد بر عهده خانواده عروس خانم است. اما فارغ از اینکه چه کسی باید لباس داماد را تهیه کند؛ این آیتم بخش مهمی از مراسم عروسی است. پس بد نیست که تخمینی از هزینه های آن داشته باشید. باید خدمتتان عرض کنیم که این مورد برای شما می‌تواند بین 5 الی 10 میلیون تومان هزینه داشته باشد.

آرایشگاه داماد

آرایشگاه داماد در سال‌های قدیم جز مواردی بود که کمترین هزینه را به خود اختصاص می‌داد. اما بدون تردید همانطور که زیبایی عروس خانم مهم است؛ آراستگی آقا داماد نیز اهمیت دارد. پس برای این مورد نیز باید هزینه کرد. برای آرایش داماد باید رقمی بین 1 تا 3 میلیون تومان در نظر بگیرید. البته مسلماً آرایشگاه های گران‌تری هم در سطح تهران فعال هستند. این آرایشگاه ها بسته به نوع خدماتی که ارائه می‌دهند قیمت‌های بالاتری دارند. نرخ بعضی از آنها حتی بیش از 20 میلیون تومان نیز هست.

اجاره ماشین عروس به همراه تزئینات گل ماشین

ماشین عروس از آن مواردی است که جز اولویت‌ها نیست. شما بدون اجاره ماشین عروس هم می‌توانید عروسی برگزار کنید. می‌توانید از وسیله نقلیه خود استفاده کنید. یا خودرو دوستان و اقوام خود را امانت بگیرید و آنها را تزئین کنید. برای تزئین ماشین هم می‌توانید به گلفروشی‌هایی که این خدمات را ارائه می‌دهند مراجعه کنید. جدیداً مد شده است که از دوچرخه، موتور و حتی وسایل نقلیه سنگین استفاده می‌کنند. این مورد هم سلیقه ای است.

اگر شما بودجه کافی در اختیار دارید، می‌توانید به اجاره ماشین کلاسیک یا لوکس هم فکر کنید. هزینه اجاره این خودروها به صورت روزانه است. قیمت اجاره خودرو عادی با خودرو کلاسیک و خاص تفاوت قابل توجهی دارد. مثلاً برای اجاره یک خودرو پژو 206 برای یک روز شاید یک میلیون تومان کافی باشد. اما برای اجاره روزانه یک مرسدس بنز نیاز به پرداخت تا 20 میلیون تومان باشد. ما با فرض اجاره یک خودرو عادی هزینه ای بین 1 الی 3 میلیون تومان را در نظر می‌گیریم. البته هزینه گل آرایی ماشین هم به آن اضافه می‌شود.

کارت عروسی

چند سالی است که کارت عروسی مثل سابق طرفدار ندارد. بعد از زمان همه گیری کرونا بیشتر کارت‌های عروسی به کارت‌های آنلاین تبدیل شده است. پیشنهاد ما به شما این است که از چاپ کارت عروسی برای میهمانان صرفنظر و به کارت‌های آنلاین بسنده کنید. البته بد نیست که حداقل یک نمونه چاپی از کارت را به عنوان یادگاری برای خودتان سفارش دهید. این آیتم هزینه ای بین 1 الی 3 میلیون تومان برای شما خواهد داشت.

گیفت عروسی

گیفت عروسی هم از آن مواردی است که براحتی می‌توان از آن صرفنظر کرد. شاید این مورد در نگاه اول کوچک و کم هزینه به نظر بیاید. اما چون باید در تعداد بالا برای میهمانان سفارش دهید؛ هزینه ای را به شما تحمیل خواهد کرد. این هزینه می‌تواند بین 1 تا 3 میلیون تومان باشد. البته رقم آن رابطه مستقیم با تعداد میهمانان شما دارد. اگر بودجه شما محدود است؛ پیشنهاد می‌کنیم از این مورد هم چشم‌پوشی کنید. یا این بودجه را در جاهای بهتری هزینه کنید.

پکیج فوق العاده عروسی مارکت برای زمستان 1402

جمعبندی برگزاری یک مراسم عروسی آبرومند و کم هزینه

در این مقاله اشاره کردیم که مساله هزینه به یک دغدغه برای زوج‌های جوان و خانواده ها تبدیل شده است. به بررسی آیتم‌های مهم در برگزاری یک مراسم عروسی کم هزینه و آبرومندانه پرداختیم. از بعد هزینه این موارد را بررسی کرده و سعی کردیم حداقل حداکثری را برای هر یک از آنها تعیین کنیم. البته باز هم اشاره می‌کنیم که این ارقام نسبی است. ضمن اینکه برای حداکثرهاً معمولاً هیچ حد و مرزی وجود ندارد.

هدف ما از این مقاله این است که به شما کمک کنیم تا یک تخمین از هزینه ها داشته باشید. این تخمین به شما کمک می‎‌کند تا بدانید چقدر بودجه نیاز دارید و چگونه باید آن را برنامه ریزی کنید. این اطلاعات نتیجه بررسی کارشناسان عروسی مارکت است. مسلماً نمی‌توان ارقام را به صورت مقطوع مطرح کرد. چون هم سلیقه ها متفاوت هستند و هم خدمات متنوعی ارائه می‌شود. حتی خدمات مشابه هم درجه بندی کیفیت دارند.

باید عنوان کنیم یک ازدواج فقط مراسم عروسی نیست. پیش نیازهای زیادی وجود دارد که در این مقاله به آنها اشاره نشده است. از جمله خرید حلقه، سرویس طلا، لوازم مورد نیاز عروس و داماد و ... هر کدام از این آیتم‌ها برای خانواده ها هزینه خواهند داشت. فرقی هم نمی‌کند خانواده عروس خانم باشد یا خانواده شاه داماد. ما سعی کردیم به ایتم‏هایی بپردازیم که مستقیماً با مراسم روز عروسی ارتباط دارند.

هزینه آیتم‌هایی که در بالا شرح داده شد به صورت چکیده در جدول زیر آورده شده است. زمان جمع آوری این اطلاعات دی ماه 1402 است. با توجه به وضعیت و انتظارات اقتصادی این اطلاعات ممکن است نیاز به تغییر و بروزرسانی داشته باشند. ما سعی میکنیم در ماه ها و فصول مختلف سال این مقاله را به روز نگه داریم.

ریز هزینه های عروسی اقتصادی و آبرومند در زمستان 1402
محل هزینه کردحداقل هزینهحداکثر هزینه
ورودیه تالار و باغ تالار1 (برای تالار)20
منو پذیرایی از میهمانان70300
خدمات سفره عقد540
دی جی / بند موسیقی1030
لباس عروس840
آرایش عروس520
آتلیه عکاسی و فیلمبرداری1540
کفش عروس13
دسته گل عروس13
لباس داماد510
آرایشگاه داماد13
اجاره ماشین عروس به همراه گل برای یک روز520
کارت عروسی (در صورت تمایل به چاپ)13
گیفت (در صورت تمایل به تهیه)13
   
جمع کل129535
ارقام به میلیون تومان است.

سه سطر اخر جدول فوق قرمز رنگ شده اند. یه این معنی که شما می‌توانید آنها را نادیده بگیرید یا تا حد امکان هزینه آنها را پایین بیاورید. در انتها از شما که تا اخر این مقاله همراه ما بودید. سعی ما همواره بر این است که بهترین شرایط را برای عروس و دامادهای عزیز فراهم کنیم. ازدواج امر مقدسی است و باید برای تحقیق آن در سطح جامعه تلاش کنیم. ما هم به نوبه خود هر آنچه در توانمان باشد را از شما دریغ نخواهیم کرد. آرزو می‌کنیم شرایط برای جوانان عزیز ما طور پیش برود که ازدواجها راحت‌تر انجام شود. ولی فراموش نکنید که علاوه بر مسائل اقتصادی نباید از فرهنگسازی در این بخش غافل شویم.

پکیج استثنائی عروسی مارکت - عروسی لاکچری با 150 میلیون