آتلیه های تهران

عروسی مارکت لیست بهترین آتلیه‌های عکاسی و فیلمبرداری در تهران را برای شما تهیه کرده است.

اگر کماکان در انتخاب بین استودیوهای عکاسی و فیلمبرداری در تهران شک و تردید دارید و یا نیاز به اطلاعات بیشتری دارید کافیست یا از طریق واتساپ و یا پر کردن فرم ثبت شماره تماس با کارشناسان عروسی مارکت تماس بگیرید. مشاوره عروسی مارکت برای شما رایگان است.

صفحه‌ها

آتلیه عروس و داماد در تهران

روز عروسی یکی از مهم‌ترین روزها در زندگی هر فرد به شمار می‌رود و جشن عروسی از زیباترین و شیرین‌ترین مراسم‌ها در کل عمر اکثر ما انسان‌ها است.

با توجه به اهمیت و ارزش این روز بسیار مهم، ثبت و ضبط خاطرات این رویداد به بهترین شکل و با بالاترین کیفیت مسأله ای بسیار حیاتی است و کمتر زوجی است که نسبت به این موضوع بی توجه باشد.

حتی به نظر عروسی مارکت ثبت تصاویر، فیلمبرداری و ساخت کلیپ از مراسم عروسی، از هزینه‌های هنگفتی مانند سرو چندین نوع شام، هزینه سنگین لباس عروس‌های گران و ... ضروری‌تر به نظر می‌رسد. زیرا تنها چیزی که از شب عروسی به یادگار می‌ماند، همین عکس‌ها و کلیپ‌های ویدیویی است.

استودیوهای عکاسی و فیلمبرداری متعددی در تهران مشغول به فعالیت هستند که اکثر آنها خدمات عکاسی، فیلمبرداری و ساخت کلیپ عروسی را به مشتریان خود ارائه می‌کنند. عروسی مارکت تلاش کرده است تا لیستی از بهترین آتلیه‌های عکاسی و فیلمبرداری تهران را جمع آوری کرده ودر اختیار شما عزیزان قرار دهد تا به شما در انتخاب بهترین و مناسب‌ترین گزینه یاری رساند.

قیمت آتلیه عروسی در تهران

قیمت عکاسی و فیلمبرداری عروسی یکی از پرسش‌های مهمی است که ذهن زوج‌های بسیاری را دچار استرس و نگرانی می‌کند. مسلما در خصوص نرخ و قیمت آتلیه‌های عروسی در تهران نمی‌توان با قطعیت نظر داد. البته که می‌توان گفت نرخ هر یک از این آتلیه‌های عکاسی رابطه مستقیمی با نوع خدمات و کیفیت کاری دارد که استودیوها به مشتریان ارائه می‌دهند.

همچنین با توجه به اینکه اکثر تجهیزات که در کار عکاسی و فیلمبرداری مراسم عروسی مورد استفاده قرار می‌گیرند خارجی هستند، طبیعتا کاهش یا افزایش نرخ ارز بر روی هزینه‌های تاثیر می‌گذارد.

اکثر استودیوهای عکاسی عروس در تهران سعی می‌کنند تا با ارائه پکیج‌های متنوعی از خدمات که هر یک از آنها علاوه بر خدمات روتین، شامل یک یا چند خدمت خاص می‌باشد همراه به تخفیف‌های قابل توجه به مراجعه کنندگان خود این امکان را بدهند تا با توجه به بودجه و سلیقه خود یک گزینه مناسب را از بین این پکیج‌های عکاسی انتخاب کنند.

هزینه و قیمت عکاسی و فیلمبرداری مراسم عروسی در سال 1401 در تهران چقدر است؟

همانطور که در بخش قبلی اشاره شد؛ بازه قیمتی عکاسی و فیلمبرداری از یک مراسم عروسی در تهران بر اساس پکیج ارائه‌ شده توسط استودیو عکاسی عروس تعیین می‌شود. به صورت کلی می‌توان گفت که در سال 1401 پکیج عکاسی و فیلمبرداری مراسم عروسی در تهران از 4 میلیون تومان شروع شده و حتی می‌تواند به 50 میلیون تومان و بیشتر هم افزایش پیدا کند.

هزینه عکاسی و فیلمبرداری مراسم عروسی شما به متغیرهایی از جمله شهر محل زندگی‌تان، تخصص، تجربه و شهرت عکاس، آپشن‌های پکیج انتخابی‌تان (مانند مدت زمان فیلمبرداری از مراسم، تعداد تصاویر ثبت شده، عکس‌های فرمالیته و اسپرت، ابعاد و تعداد شاسی‌ درخواستی شما، تعداد دستیاران عکاس اصلی، تجهیزات تخصصی مورد استفاده در مراسم (مثل کرین، دوربین‌های 4K، رونین، هلی شات و ...) بستگی دارد. این نکته را نیز نباید فراموش کرد که نرخ آتلیه‌های عکاسی در تهران نسبت به شهرستان‌ها بالاتر است.

استودیوهای کمی هستند که همه تجهیزات مورد نیاز تصویربرداری را در اختیار دارند و اکثر آنها وسایل مورد نیاز فیلمبرداری را کرایه می‌کنند. با این حساب تغییرات نرخ کرایه تجهیزات (با توجه به گرانی و افزایش قیمت‌ آنها) در هزینه تمام شده تصویربرداری مراسم تاثیر مستقیم دارد.

فیلمبرداری عروسی با قیمت مناسب در تهران توسط چه استودیوهایی ارائه می‌شود؟

در پاسخ به این پرسش باید گفت که عبارت قیمت مناسب یک مفهوم نسبی است. به این معنی که ممکن است نرخی که از نظر یک شخص گران تلقی می‌شود، برای شما بسیار ارزان و مقرون به صرفه باشد و بالعکس. اما اگر بخواهیم معیاری را برای مقایسه در نظر بگیریم می‌توان از نرخ اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران تهران کمک گرفت.

البته اتحادیه‌ها همواره سعی می‌کنند تا یک نرخ ثابت و مقطوع را برای خدمات مختلف آتلیه های عروس تعیین کنند. اما به این دلیل که فیلمبرداری و عکاسی یک کار هنری است و هنر هر شخص با توجه به تجربه و تحصیلاتی که دارد با بقیه افراد متفاوت است، نمی‌توان سقف و کف قیمتی و قیمت مقطوعی برای این کار تعیین کرد. یکی از دلایل تفاوت‌های فاحش در نرخ آتلیه های عروس نیز همین موضوع است.

استودیو سنس، استودیو نازلی جمالی، استودیو صدف، کلاکت گالری و استودیو آرتا تیم از بهترین آتلیه های تهران هستند که با وجود برخورداری از بروزترین تجهیزات و کادر مجرب و حرفه ای، سعی کرده اند تا با توجه به شرایط اقتصادی روز جامعه پکیج‌های اقتصادی و قیمت مناسب را به مشتریان خود ارائه کنند.

آتلیه عروس ارزان در تهران

این روزها به دلیل گرانی و هزینه‌های بالای برگزاری مراسم عروسی و شروع زندگی متأهلی خیلی از زوجین سعی می‌کنند تا یک جشن عروسی کوچک و ساده برگزار کنند. اما از آنجایی که ثبت عکس و فیلم از مراسم برایشان بسیار مهم است و از طرف دیگر قصد دارند تا هزینه‌ها را کنترل کنند، در جستجوی آتلیه‌های عکاسی ارزان در تهران هستند. به دفعات از کارشناسان عروسی مارکت در خصوص این موضوع سوال می‌شود.

متاسفانه باید این واقعیت را در نظر گرفت که وضعیت ناپایدار اقتصادی و نوسان روزمره قیمتها در کشور باعث نگرانی زوج‌هایی‌ شده است که به دنبال آتلیه عکاسی عروس ارزان در تهران هستند. اما از این موضوع نیز نمی‌توان چشم پوشی کرد که هیچ عروس و دامادی دوست ندارد تا از مهم‌ترین و شادترین روز زندگی خود یادگاری و خاطره نداشته باشد.

در تهران استودیوهای زیادی هستند که پکیج‌های اقتصادی و ارزان قیمت را به مشتریان خود ارائه می‌کنند. اما شما باید در نظر داشته باشید که وقتی ارزانترین خدمات را می‌خواهید باید خواسته‌های خود را به نسبت بودجه خود تعدیل کنید. البته این به این معنی نیست که قرار است که آتلیه به شما خدمات بی کیفیت ارائه کند. بلکه باید در مواردی مثل تعداد تصاویر،مدت زمان فیلمبرداری، کیفیت دوربین‌ها و ... سطح توقع خود را پایین بیاورید.

مسلماً آتلیه‌ها و استودیوهای شناخته شده در تهران نرخ‌ها و قیمت‌های بالایی دارند. شما نمی‌توانید به این آتلیه‌ها مراجعه کنید و تصور کنید که به شما تخفیف‌های زیاد و خدمات ارزان ارائه می‌کنند. پس اگر در جستجوی یک آتلیه عکاسی ارزان در تهران هستید، سری به آتلیه‌های کمتر شناخته شده یا تازه تأسیس بزنید. البته حتما کیفیت کار آنها را با مشاهده نمونه کارهایشان بررسی کنید و بدون کسب آگاهی و خاطر جمع شدن به هیچ عنوان با هیچ آتلیه‌ای قرارداد نبندید.

ارزانترین آتلیه عروس در تهران

شاید برای شما هم که در حال خواندن این صفحه هستید پاسخ به این پرسش اهمیت زیادی داشته باشد. ما در سایت عروسی مارکت روزانه تماسهای متعددی داریم که به دنبال ارزانترین آتلیه های عروس در تهران هستند.

بدون شک نمی‌توان به این سوال یک پاسخ قطعی داد. معمولاً استودیوهای عروس تازه تاسیس که تازه شروع به کار کرده اند و سعی دارند تا برای کسب و کار خود مشتری پیدا کرده و نمونه کارهای خود را افزایش دهند، در ماه‌های اولیه تخفیف‌های قابل توجهی را به مشتریان خود ارائه می‌کنند. با در نظر گرفتن این تخفیف بالا، بعید به نظر می‌رسد که بتوانید آتلیه ارزانتری در تهران پیدا کنید.

البته این واقعیت را باید در نظر داشت که اعتماد به آتلیه‌های تازه کار در حالیکه نمونه کارهای زیادی هم برای قانع کردن مراجعه کنندگان ندارند، کار آسانی نیست. 

گران‌ترین آتلیه عروس در تهران

در مقابل عزیزانی که به دنبال ارزانترین استودیوهای عکاسی در تهران هستند، افرادی هم هستند که از نظر مالی دست آنها باز بوده و مشکلی برای هزینه کردن ندارند. این مدل افراد اکثراً ترجیح می‌دهند تا از خدمات حرفه ای استفاده کنند و با آتلیه های عروس گران قیمت قرارداد ببندند.

آتلیه‌های عروس گران قیمت در تهران اکثرا تجهیزاتی روز و مدرن دارند و دائما در حال ارتقای آنها هستند. همچنین در کادر عکاسی و فیلمبرداری خود نیز از متخصصان باتجربه و کاربلد بهره می‌برند.

از لحاظ قیمتی نیز با اینکه نمی‌توان سقف قیمتی برای این استودیوها قائل بود، اما کف قیمتی این آتلیه های نرخ بالا در سال 1401 معمولاً از 50 60 میلیون شروع می‌شود.

اگر بخواهیم به 5 مورد از گرانترین استودیوهای عکاسی عروس در تهران اشاره کنیم می‌توان از استودیو مومنت، استودیو پرهام، استودیو زبرا، استودیو امید اصلانی و استودیو هورشید نام برد.

آتلیه عروس حرفه ای و شناخته شده در تهران

از آنجاییکه روز عروسی برای بسیار از افراد یکی از مهمترین روزها در زندگی است، زوجهای زیادی تصمیم می‌گیرند تا کار تصویربرداری و عکاسی از مراسم عروسی خود را به حرفه ای ها بسپارند. این اشخاص دوست دارند تا با یکی از آتلیه های عروس حرفه ای و شناخته شده در تهران قرارداد منعقد کنند.

اول از همه باید به این نکته مهم اشاره کرد که آتلیه عروس حرفه ای در دسته بندی آتلیه‌ های گران قیمت قرار می‌گیرند. پس به دنبال قیمت ارزان و نرخ پایین نباشید. در تشخیص حرفه ای بودن یک استودیو هم معیارهایی از جمله میزان سابقه و شهرت عکاس و فیلمبردار اصلی، کیفیت تجهیزات و به روز بودن آنها، در اختیار داشتن باغ و لوکیشن اختصاصی و داشتن یک یا چند عکاس و فیلمبردار مجرب و متخصص برای هر زمینه کاری خاص و ... در نظر گرفته می‌شود.

آتلیه مذهبی عروس در تهران

فاکتور کیفیت و قیمت برای بسیاری از خانواده‌های عروس و داماد اهمیت دارد. اما خانواده‌های مذهبی زیادی هم هستند که رعایت شئونات اسلامی برای آنها جایگاه ویژه ای دارد.

عروس خانم‌های محجبه معمولاً در جستجوی آتلیه هایی هستند که در عین ارائه کیفیت بالا، خواسته‌های آنها در بعد حفظ اصول شرعی را نیز رعایت کنند. از جمله این نکات مهم می‌توان به کادر عکاس و فیلمبردار کاملاً خانم، ویرایش و تدوین فیلم توسط متخصص خانم، عمارت و باغ خصوصی برای تصویر برداری اختصاصی (بدون حضور افراد دیگر)، رعایت پوشش کادر و دقت در نگهداری و یا حذف کامل آرشیو عکس و فیلم زوج‌ها اشاره کرد.

باغ‌های خصوصی این آتلیه‌ ها به گونه ای طراحی شده اند که از اطراف و بیرون از محوطه در معرض دید قرار ندارند. به این ترتیب حریم خصوصی زوج‌ها نیز حفظ می‌شود.

از جمله آتلیه های مذهبی عروس در تهران می‌توان از استودیو فیروزه، استودیو قاب ماندگار، استودیو رایحه، استودیو نورا و استودیو روزگار خوش نام برد.

از نظر قیمت نیز استودیوهای مذهبی عروس با سایر آتلیه ها تفاوت چندانی ندارند و نرخ آنها با توجه به کیفیت خدماتی که ارائه می‌کنند تعیین می‌شود.

آتلیه های عروس مجاز در تهران

یکی از نکاتی که در انتخاب آتلیه عروس باید به آن دقت شود مجوز آن استودیو است. این مجوز در تهران جواز کسب آتلیه های عروسی توسط اتحادیه صنف عکاسان و فیلمبرداران صادر می‌شود.

متاسفانه در حال حاضر آتلیه عروسی در تهران وجود دارند که بدون مجوز مشغول به فعالیت هستند. اگر شما با آتلیه ای قرارداد ببندید که مجوزهای رسمی کسب و کار خود را اخذ نکرده باشد و با آن دچار مشکل شوید، نمی توانید از آنها به صنف عکاسان و فیلمبرداران شکایت کنید.

مواردی از قبیل عدم تعهد به مفاد قرارداد از طرف آتلیه، از بین رفتن قسمتی از عکسها و فیلم‌ها، رفتار نامناسب توسط کادر عکاس و فیلمبردار، دیر رسیدن به مراسم و ... از جمله مشکلاتی هستند که ممکن است بین شما و آتلیه پیش بیاید.

بهترین کار این است که قبل از عقد قرارداد به صورت شفاف در رابطه با مجوز آتلیه سوال کنید و حتماً این مورد را بررسی کنید.