عروسی مارکت - مرجع اطلاعاتی کامل برگزاری عروسی در شهر تهران

چگونه با توجه به فرم اندامی، لباس عروس انتخاب کنیم؟

يكشنبه، 13 آذر 1401 - 13:48

با شنیدن نام لباس عروس در ذهن اکثر افراد لباس هایی با دامن های پف دار که با مروارید و سنگ های درخشان تزئین شده اند؛ ترسیم می شود. اما سوال مهم این است که آیا برای همه افراد یک نوع لباس عروس مناسب است؟ یا انتخاب مدل لباس عروس نیز اصول و قاعده خاصی دارد. در ادامه به طور کامل در مورد این موضوع صحبت خواهیم کرد.

فرم های اندامی مختلف

انواع فرم اندامی
انواع فرم اندامی

1- اندام مستطیلی

در فرم اندامی مستطیلی عرض شانه، دور کمر، لگن و پاها تقریبا به یک اندازه هستند.

اندام مستطیلی
اندام مستطیلی

2- اندام گلابی

در فرم اندامی گلابی شانه و کمر نسبت به لگن و ران ها عرض کمتری دارند.

اندام گلابی شکل
اندام گلابی شکل

3- اندام سیبی

در فرم اندامی سیبی بالاتنه (شانه ها، دور سینه، بازوها و شکم ) نسبت به پاها درشت تر است.

اندام سیب شکل
اندام سیب شکل

4- اندام مثلث وارونه

در فرم اندامی مثلث وارونه شانه ها نسبت به کمر، لگن و پاها پهن تر هستند. این شکل اندام بیشتر در شناگران و ورزشکاران دیده می شود.

اندام مثلث وارونه
اندام مثلث وارونه

5- اندام ساعت شنی

در فرم اندامی ساعت شنی شانه ها پهن، کمر باریک، باسن و لگن پهن و پاها ظریف هستند. در واقع این فرم در بین سایر فرم های اندامی ایده آل ترین می باشد.

اندام ساعت شنی
اندام ساعت شنی

لباس عروس مناسب اندام مستطیل

در این نوع اندام برای ایجاد حالت و فرم دادن به بدن بهتر است از لباس هایی استفاده شود که دامن آنها در قسمت کمر دارای پف باشد. اگر پلاس سایز هستید بهتر است از مدل هایی با پف کمتر که پارچه های ریزش دار و لطیف در آنها به کار رفته است استفاده کنید.

لباس مدلA-LINE  مناسب اندام مستطیلی
لباس مدلA-LINE مناسب اندام مستطیلی

لباس عروس مناسب اندام گلابی

اگر اندام گلابی شکل دارید بهترین انتخاب برای شما لباس عروس های دکلته هستند؛ زیرا تمرکز استایل شما را به سمت شانه و بازو ها برده و بین بالاتنه و پایین تنه شما تعادل و تناسب ایجاد می کنند. پیشنهاد می کنیم اکثر تزئینات لباس در قسمت بالاتنه باشد و دامن لباس ساده و از جنس های لطیف انتخاب شود.

لباس عروس با یقه قایقی مناسب اندام گلابی با شانه های ظریف
لباس عروس با یقه قایقی مناسب اندام گلابی با شانه های ظریف

لباس عروس مناسب اندام سیبی

انتخاب یقه مناسب در لباس شما از اهمیت بالایی برخوردار است. بهتر است از لباس هایی با یقه هفتی استفاده کنید و از انتخاب لباس هایی که در قسمت یقه، سینه و بازوها دارای تزئینات درخشان هستند اجتناب کنید. استفاده کردن از لباس هایی با آستین بلند برای شما انتخاب ایده آلی است و بهتر است تزئینات لباس در قسمت پایین دامن باشد. همچنین استفاده از دامن های پف دار و پرنسسی متناسب با اندامتان می تواند تا حد زیادی بین بالاتنه و پایین تنه شما تعادل ایجاد کند.

لباس عروس با یقه هفت و آستین ساده بلند مناسب اندام سیب شکل
لباس عروس با یقه ی هفت و آستین ساده بلند مناسب اندام سیب شکل

لباس عروس مناسب اندام مثلث وارونه

لباس عروس های پرنسسی با دامن های پفی می توانند هماهنگی فوق العاده ای با شانه های پهن شما ایجاد کنند و اختلاف سایز بین بالاتنه و پایین تنه شما را در خود مخفی کنند. شما پاهای ظریف تری نسبت به شانه هایتان دارید؛ پس استفاده از لباس هایی مثل لباس دکلته و لباس مدل پری دریایی به هیچ عنوان به شما توصیه نمی شود. استفاده از دامن های پر زرق و برق و تزئین شده بهترین انتخاب برای روز عروسی شماست.

لباس عروس با دامن پفی مناسب اندام مثلث وارونه
لباس عروس با دامن پفی مناسب اندام مثلث وارونه

لباس عروس مناسب اندام ساعت شنی

در واقع می توان گفت شما با داشتن فرم اندامی ساعت شنی هیچ محدودیتی برای انتخاب لباس عروس خود ندارید. اما اگر قد شما بلند است می توانید با انتخاب لباس عروس مدل پری دریایی زیبایی اندام خود را به نمایش بگذارید.

لباس عروس پری دریایی انتخاب ایده آل برای اندام ساعت شنی
لباس عروس پری دریایی انتخاب ایده آل برای اندام ساعت شنی

 

عروسی مارکت اطلاعات کامل مزون های لباس عروسی که در تهران فعال هستند را جمع آوری کرده است تا در انتخاب لباس عروس مناسب به شما کمک کند. شما می توانید به مراجعه به صفحه مزون های لباس عروس در تهران به طور کامل با این مزون ها آشنا شوید.