عروسی مارکت - مرجع اطلاعاتی کامل برگزاری عروسی در شهر تهران

چگونه یک مراسم عروسی بی نقص برگزار کنیم؟

دوشنبه، 27 شهريور 1402 - 13:35

برگزاری مراسم عروسی یکی از رویدادهایی است که بیشتر عروس و دامادها یا حتی شاید بتوانیم بگوییم بیشتر زوجین در اجرای آن با چالش مواجه می‌شوند. اما علت مواجه شدن با این چالش‌ها چیست؟ معمولاً این 4 دلیل زیر عامل اصلی این مشکلات هستند:

 1. عروس و دامادها تجربه برگزاری مراسم را ندارند.
 2. برای برگزاری یک مراسم ایده آل باید انتخاب‌های زیادی انجام دهند و آنها شناخت و اطلاعات کافی برای تشخیص دقیق و درست را ندارند.
 3. از بودجه و سلیقه خود اطلاع کافی ندارند و طبعاً انتخاب امری سخت برایشان خواهد بود.
 4. زمان کافی برای شناخت، اعتماد و انتخاب را ندارند و مجبور هستند که در نهایت از روی اجبار یک مورد را انتخاب کنند.

مواردی که در بالا عنوان شد قسمت کوچکی از چالش‌هایی هست که تمام عروس و دامادها با آن رو به رو هستند. برای برگزاری یک مراسم عروسی استاندارد حداقل به شش ماه زمان نیاز است. آن هم در حالتیکه شما دقیقاً بدانید که می‌خواهید مراسمی به چه شکل و با چه جزئیاتی برگزار کنید.

ما در این مقاله قصد داریم که به شما عزیزان کمک کنیم تا در مرحله اول نیاز و سلیقه خود را مشخص کنید و در مراحل بعدی بتوانید انتخاب‌های درستی داشته باشید و در نهایت یک مراسم با کیفیت و دقیقاً مطابق با آن چیزی که در ذهن دارید را به بهترین شکل ممکن اجرا کنید. پس در ادامه مقاله حتماً همراه ما باشید.

پکیج استثنائی عروسی مارکت

عروس و دامادهای عزیز قبل از هر کاری باید هر آنچه که در ذهن دارید را دقیقاً با یکدیگر به اشتراک بگذارید تا بتوانید یک تصویر ذهنی مشترک و مورد قبول از مراسم خود داشته باشید. در مرحله اول عروس و داماد باید نظرات مشابه به یکدیگر داشته باشند در غیر این صورت در کلیه مراحل با مشکل مواجه خواهند شد.

بعد از ساخت تصویر ذهنی از مراسم ایده آل خود، در قدم بعدی باید بودجه ای که برای برگزاری مراسم عروسی خود در نظر گرفته اید را مشخص کنید.

این مرحله مهم‌ترین قسمت در امر برگزاری یک مراسم عروسی است. زیرا تا بودجه شما برای برگزاری مراسم عروسی مشخص نشده باشد؛ شما نمی‌توانید یا بهتر بگوییم نباید از لوکیشن‌های برگزاری مراسم عروسی (تالار، باغ تالار) بازدید کنید.

در حال حاضر باغ تالارها و تالارهای متعددی در حال فعالیت هستند و این دسته از ارائه دهندگان خدمات تبلیغات گسترده ای در فضای مجازی انجام می‌دهند و سعی می‌کنند تا مخاطب را به خود علاقه مند کنند. همین نکته باعث می‌شود شما لوکیشن خاصی را در ذهن داشته باشید و قبل از مشخص شدن بودجه از آن لوکیشن بازدید کنید. اما امکان دارد بعد از اینکه بودجه خود را مشخص کردید به این نتیجه برسید که به دلایل مالی نمی‌توانید در لوکیشن مد نظر مراسم خود را برگزار کنید. در این صورت دیگر نمی‌توانید هیچ لوکیشن دیگری انتخاب کنید و حتی اگر انتخابی هم داشته باشید آن چیزی نیست که در ذهن شما بوده.

پس اکیداً به شما عزیزان توصیه می‌کنیم که قبل از مشخص شدن بودجه از هیچ لوکیشنی بازدید نداشته باشید و هیچ نرخی نگیرید.

در این مرحله و بعد از مشخص شدن بودجه می‌توانید از مشاوره رایگان سایت عروسی مارکت جهت تخمین قیمت‌ها استفاده کنید.

برای مشاوره کافیست شماره خود را برای ما ارسال کنید و یا با شماره 09388114005 تماس بگیرید.

تعداد میهمان

بعد از تعیین بودجه نوبت به مشخص کردن تعداد میهمان می‌رسد. یادتان باشد که تعداد میهمان با کیفیت برگزاری مراسم و همینطور هزینه ها رابطه مستقیم دارد. هرچه تعداد میهمان بیشتر باشد طبیعتاً هزینه هایتان نیز بیشتر خواهد شد.

در سال‌های گذشته و قبل از ویروس کرونا بیشتر مراسم‌های عروسی با ظرفیت 500 الی 800 نفر میهمان برگزار می‌شد. اما از بعد دوران پاندمی کرونا بیشتر مراسم‌های عروسی با ظرفیت زیر 300 نفر میهمان برگزار می‌شود. البته که این موضوع کاملا به شما بستگی دارد. اگر جز افرادی هستید که می‌خواهید مراسم خود را با کیفیت برگزار کنید ولی از لحاظ مالی تحت فشار هستید؛ بهتر است تاجاییکه می‌توانید مهمانان صمیمی‌تر اما محدودتری را دعوت کنید.

مشخص کردن تاریخ برگزاری مراسم

بعد از مشخص شدن تعداد میهمانان و همینطور سقف بودجه باید تاریخ برگزاری مراسم عروسی را تعیین کنید. انتخاب تاریخ مراسم عروسی نیز نکات بسیاری دارد که در ادامه به توضیح آنها می‌پردازیم.

اگر می‌خواهید بودجه خود را مدیریت کنید بهتر است که یک بازه زمانی مشخص کنید و انتخاب تاریخ دقیق را به مدیریت باغ تالار یا تشریفات بسپارید. در این صورت مدیر مجموعه می‌تواند تاریخ مناسب برای شما در نظر بگیرد تا هزینه کمتری پرداخت کنید.

معمولا روزهای شنبه تا سه شنبه در هفته که تعطیل نیستند نرخ‌های پایین‌تری نسبت به روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه دارند که این تفاوت نرخ کاملا طبیعی است.

اما در رابطه با روزهای هفته این نکته را بدانید که اگر می‌خواهید لوکیشنی خارج از شهر انتخاب کنید معمولاً روزهای چهارشنبه و پنجشنبه روزهایی هستند که ترافیک زیادی در شهر وجود دارد. اما برعکس این دو روز، روز جمعه به دلیل نبود طرح ترافیک در شهر تهران ترافیک کمتری در مسیرهای خارج شهر وجود دارد.

بعد از مشخص شدن بودجه و تعداد میهمان و تاریخ مراسم (فصل و ماه) نوبت می‌رسد به موراد زیر:

 • انتخاب لوکیشن
 • انتخاب منوی پذیرایی
 • انتخاب گل آرایی و تم مراسم
 • انتخاب گروه موسیقی
 • انتخاب جزئیات مراسم

شما با انتخاب دقیق موارد ذکر شده (که در ادامه به توضیح کامل هر کدام می‌پردازیم) می‌توانید یک مراسم ایده آل و با کیفیت برگزار کنید.

پکیج استثنائی عروسی مارکت

انتخاب لوکیشن

انتخاب لوکیشن برگزاری مراسم عروسی کاملا به تعداد میهمانان و سبک مراسمی که شما عزیزان در ذهن دارید مرتبط است. اگر جز افرادی هستید که بالای 500 نفر میهمان دارید و علاقه دارید که مراسم شما به صورت کاملا مجزاً برگزار شود؛ بهترین انتخاب برای شما تالارهای سطح شهر هستند. بهتر است که تالاری نزدیک به محل سکونت خود انتخاب کنید.

تالارها نرخهای استانداردی دارند و انتخاب بسیار مناسبی برای برگزاری مراسم عروسی با ظرفیت بالای 500 نفر میهمان هستند. عموم تالارها دارای دو سالن مجزا و استاندارد هستند و کیفیت خدمات بسیار مناسبی دارند.

برای مشاوره رایگان در رابطه با انتخاب تالار کافیست با شماره 09388114005 تماس بگیرید یا شماره خود را برای ما ارسال کنید. ما با شما تماس خواهیم گرفت.

هتل ها

اما اگر قصد دارید کمی لوکس تر از میهمانان خود پذیرایی کنید، هتل‌های بسیاری در سطح شهر تهران هستند که می‌توانید مراسم عروسی خود را در آنها برگزار کنید. هتل‌ها نسبت به تالارها خدمات لوکس‌‍تر و با کیفیت‌تری ارائه می‌دهند؛ اما نرخ بالاتری نیز دارند. از بهترین هتل‌های تهران برای برگزاری مراسم عروسی می‌توان به هتل اسپیناس پالاس، هتل انقلاب، هتل پرشین پلازا و هتل استقلال اشاره کرد.

باغ تالار

اگر جز افرادی هستید که زیر 500 نفر میهمان دارید و علاقه دارید که تمام جزئیات مطابق سلیقه شما انجام شود، بهترین انتخاب برای شما باغ تالار خواهد بود. عموم باغ تالارهای شهر تهران در سه منطقه گرمدره، شهریار و احمد آباد مستوفی قرار دارند.

این مناطق به اصطلاح بورس باغ تالارها هستند و شما با لوکیشن‌های عروسی بسیاری را در این 3 منطقه روبرو خواهید بود. پس دست شما در انتخاب باز است.

اگر از بابت بودجه محدودیت دارید بهترین انتخاب برای شما باغ تالار و اگر از بابت بودجه محدودیتی ندارید بهترین انتخاب برای شما عمارت‌های عروسی خواهد بود.

برای برگزاری یک مراسم عروسی ایده آل بهتر است یک باغ تالار با کیفیت و استاندارد انتخاب کنید که ظرفیت پذیرش میهمانان شما و همینطور امکان اجرای خدماتی که مد نظر دارید را داشته باشد.

اگر تعداد میهمان شما محدود باشد بهتر است که باغ تالاری با ظرفیت محدود و متناسب با تعداد میهمان خود انتخاب کنید تا به این وسیله در بودجه خود صرفه جویی هم کرده باشید. باغ تالارهای بزرگتر که ظرفیت پذیرش تعداد میهمان بیشتری دارند معمولاً نرخ‌های بالاتری هم دارند.

برای مشاوره جهت انتخاب باغ تالار و عمارت عروسی کافیست با شماره  09388114005 تماس بگیرید و با شماره خود را برای ما ثبت کنید.

انتخاب منو پذیرایی

عموم باغ تالارهای و تشریفات منوهای از پیش تعریف شده ای دارند که شرح این منوها خدماتیست که در اختیار شما قرار می‌دهند.

منو پذیرایی باغ تالارهای و همینطور تشریفات‌ها به دو قسمت تقسیم می‌شود:

 • پذیرایی شام
 • پذیرایی حین برنامه (میوه، چای، آبمیوه طبیعی، شیرینی، فینگرفود و ... )

منو شام

شما برای پذیرایی از میهمانانتان می‌توانید از دو سبک پذیرایی (سلف سرویس، دیس پرس) استفاده کنید. اشتباهی که اکثر افراد مرتکب می‌شوند این است که فکر می‌کنند منو سلف سرویس به دلیل اینکه تعداد غذای بیشتری دارد از منو دیس پرس ارزان تر است که اصلا اینطور نیست.

منو سلف سرویس به دلیل تعدد غذا و تقسیم شدن حجم غذایی قیمت پایین‌ترین از منو سلف سرویس با سه نوع غذا خواهد داشت به شرط آنکه منو استانداردی انتخاب کرده باشید.

منوهای سلف سرویس عموما شامل 8 نوع غذای اصلی مانند ( باقالی پلو با گوشت، زرشک پلو با مرغ،مرصع پلو، آلبالو پلو، شیرین پلو، ته چین مرغ وجوجه کباب، پلو زعفرانی، خورشت فسنجان) می‌شود که امکان اضافه شدن و یا کم کردن از تعداد غذاها برای شما امکان پذیر است. علاوه بر غذاهای اصلی معمولا منوهای سلف سرویس شامل سالاد بار و دسر بار هم می‌شوند و برای تکمیل پکیج نوشیدنی مانند ( نوشابه، دلستر، آب معدنی و دوغ، نیز به پکیج اضافه می‌شود.

اما این منو برای هر باغ تالار می‌تواند متفاوت باشد و به دلیل کیفیت و حجم نمی‌توان نرخ ثابتی برای آن مشخص کرد، در حال حاضر این منو با قیمت نفری 700 هزار تومن الی 3 میلیون تومن در شهر تهران قابل سفارش است. که تغییر قیمت متناسب با حجم و کیفیت غذا مشخص می‌شود.

بهترین منو برای پذیرایی حین مراسم در فصل تابستان 5 مدل میوه فصل، آبمیوه طبیعی و شیرینی خشک است که در فصل زمستان و پائیز می‌توانید چای و نسکافه را هم به منو اضافه کنید. برای خاص تر شدن منو پذیرایی حین مراسم می‌توانید فینگر فود را به منو اضافه کنید.

تمام نکاتی که گفته شد برای برگزاری یک مراسم استاندارد و با کیفیت کافیست اما اگر جز افرادی هستید که می‌خواهید مراسمتان خاص تر باشد می‌توانید مواردی مانند منو دریایی، غذاهای خاص و همینطور کندی بار و کافه بار در فضای باز را به منو پذیرایی اضافه کنید.

یادتان باشد که خاص بودن و به اصطلاح لوکس بودن مراسم عروسی انتهایی ندارد و شما هرچقدر که بخواهید میتوانید هزینه بیشتری کنید و خدمات خاص‌تری دریافت کنید اما همیشه ساده بودن و استاندارد بودن حس بهتری به میهنانان می‌دهد و همینطور هزینه مناسب‌تری را برای شما به همراه دارد.

مراسم عروسی یک شب خواهد و بهتر است که با انتخاب‌های زیاد و منوهای سنگین خود را وارد چالش‌های جدید نکنید.

انتخاب گل آرایی و تم مراسم

اگر تصمیم دارید مراسم عروسی خود را در باغ تالار و یا عمارت‌ها برگزار کنید، انتخاب گل آرایی و تم مراسم یکی دیگر از دغدغه های شیرین شما خواهد بود. یکی از جذابیت باغ تالار و عمارت‌ها گل آرایی خاص و متفاوتی است که فقط در این لوکیشن‌های می‌توانیم نظیر آن را ببینیم. اگر با تشریفات و باغ تالار حرفه ای قرارداد بسته باشید برای گل آرایی و تم مراسم از شما سوال‌های زیادی خواهند داشت تا بتوانند دقیقا آنچه را که در ذهن دارید برای شما اجرا کنند.

تقریبا 50درصد زیبایی باغ تالارها و عمارت‌ها گل آرایی و دیزاین‌هایی هست که در این لوکیشن‌ها انجام می‌شود.

البته این زیبایی برای شما رایگان نخواهد بود و با توجه به دیزاینی که مد نظر دارید هزینه زیادی به پکیج شما اضافه خواهد شد که ارزشش را دارد. انرژی گل بسیار مثبت است و باعث می‌شود مراسم شما حال و هوای بسیار خوبی داشته باشد.

گل آرایی و دیزاین باغ تالار به شما این امکان را می‌دهد که اگر تم رنگی خاصی را مد نظر دارید بتوانید همان را یا مشابه آن را اجرا کنید. این کار در تالارها امکان پذیر نیست.

انتخاب گروه موسیقی

یکی دیگر از قسمت‌های شیرین برگزاری مراسم عروسی انتخاب گروه موسیقی است. بیشتر تالارهای سطح شهر امکان داشتن گروه موسیقی را ندارند و شما مجبورید که بالاجبار از دیجی استفاده کنید که بهتر است برای قسمت بانوان یک دیجی خانم و برای قسمت آقایان یک دیجی آقا داشته باشید تا از تداخل جلوگیری کنید.

اما اگر تصمیم دارید که مراسم خود را در باغ تالار برگزار کنید انتخاب گروه موسیقی برای شما امکان پذیر است. این انتخاب یکی از مهم‌ترین مراحل برای هر عروس و داماد است زیرا مدیریت و اجرا مراسم شما بر عهده این گروه و یا شخص خواهد بود.

بند موسیقی متشکل از چندین نوازنده، یک خواننده و یکی دیجی پکیج کاملی خواهد بود اما نرخ بالاتری هم برای شما خواهد داشت اگر جز افرادی هستید که چالش مالی دارید بهتر است فقط از دیجی استفاده کنید اما اگر جز افرادی هستید که چالش مالی ندارید پیشنهاد ما برای شما عزیزان بند موسیقی است بهتر است در کنار بند موسیقی داخل سالن برای فضای باز هم موزیک زنده در نظر بگیرید که شب خاطره انگیزی را برای میهماناتان بوجود آورید.

انتخاب جزئیات مراسم

بعد انتخاب کلیه مراحل ذکر شده و انتخاب‌های شیرین در مرحله آخر نوبت به انتخاب جزئیات مراسم می‌رسد.

اگر تشریفات و باغ تالاری که با آن کار می‌کنید جز حرفه ای‌ها باشند این امکان را به شما می‌دهند که در انتخاب جزئیات شخصی سازی داشته باشید و همه چیز را مطابق سلیقه خودتان انتخاب کنید.

مواردی مانند دکوراسیون، میز صندلی، لوازم پذیرایی، چیدمان میزها، جایگاه عروس و داماد و .  . .

بهتر است که قبل از برگزاری مراسم عروسی در رابطه با همه نکات سر فرصت فکر کنید و در این رابطه از یک ودینگ پلنر مشورت بگیرید.

انتخاب‌های شما بسیار مناسب هستند و کوچک‌ترین نکته ای می‌تواند در شب مراسم تاثیر زیادی داشته باشد.

مطمئن باشید که بهترین مراسم عروسی را برگزار می‌کنید و مثل الماس می‌درخشید.

اگر فکر می‌کنید که برگزاری مراسم عروسی کار سختی است و یا شما وقت لازم را برای طی کردن این مراحل ندارید می‌توانید از پکیج‌های عروسی مارکت استفاده کنید. برای اطلاعات کامل از این پکیج‌ها از طریق لینک زیر می‌توانید اقدام کنید.