تور فرمالیته عروسی مارکت

عروسی مارکت خاص ترین، بهترین و مقرون به صرفه ترین تور های فرمالیته را در ایران برگزار می کند.

لوکیشن های اختصاصی فرمالیته های عروسی مارکت را در کمتر جایی می توانید تجربه کنید.

تیم فیلمبرداری و عکس برداری خوش ذوق، خوش اخلاق و مجرب در کنار تیم برنامه ریزی دقیق و منظم مجموعه عروسی مارکت با چندین سال تجربه در برگزاری مراسم فرمالیته عروس، آماده اند تا فرمالیته ای به یاد ماندنی را برای شما عزیزان رقم زنند. فرمالیته ای که برای تمامی دقایق آن برنامه ریزی منسجمی طراحی شده و شما با خیالی آسوده فقط باید خود را برای عکاسی و فیلم برداری آماده کنید.

از شاخصه های ویژه فرمالیته عروسی مارکت، حضور تیم استایلیست عروس است که در همه مراحل فرمالیته، تمام دقت خود را به کار می برند تا عروس و داماد بدون کوچکترین نقصی، بهترین ژست های خود را در عکس ها و فیلم ها داشته باشند. همچنین یکی از اعضای تیم عروسی مارکت از ابتدا تا انتها مسئول برنامه ریزی فرمالیته است و اجازه نمی دهد تا آقای داماد کوچکترین دغدغه ای در برگزاری مراسم فرمالیته داشته باشد.

پنجشنبه، 14 بهمن 1400 - 13:06

فرمالیته عروسی چیست؟

اگر زمان مراسم عروسی شما نزدیک باشد و یا اینکه در برنامه های آینده خود به ازدواج فکر کرده باشید حتماً به واژه فرمالیته برخورد کرده اید. به صورت مختصر فرمالیته یا پیشکاری روزی است غیر از روز عروسی که در آن همه مراحل عروسی از جمله آرایش عروس، لباس عروس، لباس داماد، عکاسی و فیلم برداری و ... انجام می شود.

برگزاری فرمالیته چه مزایا و سودی دارد؟

سوالی که ممکن است برای شما پیش آید این است که چرا بعضی از عروس و داماد ها مراسم فرمالیته را انجام می دهند و به صورت خودمانی فرمالیته چه فایده ای دارد؟ مراسم فرمالیته عروسی چند روز یا چند ماه قبل از مراسم عروسی اجرا می شود. عروس و دامادهایی که مراسم فرمالیته را برگزار می کنند، در طول برگزاری مراسم اصلی تمرکز خود را روی بهتر اجرا شدن جشن می گذارند زیرا عکاسی و فیلمبرداری از قبل انجام شده است.

فرمالیته عروسی که به آن پیشکاری هم گفته می شود معمولاً در محیط های خاصی انجام می شود. لوکیشن هایی که حتی ممکن است در شهر های دیگری قرار داشته باشند. همین امر باعث خاص تر شدن کلیپ و عکس های فرمالیته خواهد شد. قطعاً عروس و داماد در روز عروسی خود نمی توانند برای عکاسی و فیلمبرداری راهی شهری دیگر شوند. اما فرمالیته عروسی این امکان را به آنها می دهد تا تصاویر و کلیپ های ویدیویی خاص تر و جذاب تری داشته باشند.

نکته مهمی که برای عروس خانم ها اهمیت بسیاری دارد این است که در روز برگزاری فرمالیته عروس می تواند لباسی متفاوت از روز عروسی خود، به تن کند. در این حالت شکل عروس و داماد می توانند عکس و کلیپ اسپرت و کلاسیک را در کنار هم داشته باشند. به این دلیل که در روز فرمالیته خبری از جشن و مهمانان فراوان نیست، عروس خانم ها می توانند برای انتخاب لباس فرمالیته سراغ مدل های اسپرت تر و راحت تر هم بروند.

اما اگر شما علاقه مند به پوشیدن لباس های متفاوت نباشید می توانید در روز برگزاری فرمالیته، عکس و کلیپ اصلی فرمالیته عروسی خود را تهیه کرده تا در روز عروسی بدون عجله و استرس، با خیالی راحت و استراحت کامل حضور پیدا کنید.

در صورت عکاسی و فیلم برداری اصلی عروسی در روز فرمالیته شما دیگر در صبح روز عروسی درگیر عکاسی و فیلم برداری نخواهید بود. همین امر باعث می شود تا انرژی بیشتری را برای مراسم اصلی ذخیره کنید.

یکی از مهم ترین مزیت های برگزاری فرمالیته عروسی شناخت عروس از آرایش خود خواهد بود. با برگزاری فرمالیته عروس می تواند یک بار آرایش مد نظر خود را زیر نظر میکاپ آرتیست خود تجربه کرده و از سبک آرایشی که می خواهد در روز برگزاری مراسم عروسی انتخاب کند؛ مطمئن شود. اگر به هر دلیلی از نوع آرایشی که انتخاب کرده است راضی نباشد می تواند بدون استرس برای مراسم اصلی سبک آرایشی دیگری را با وسواس و دقت بیشتری انتخاب کند.

از دیگر خوبی های برگزاری فرمالیته این است که می توانید کلیپی که در روز فرمالیته ساخته شده است را در روز برگزاری مراسم عروسی برای میهمانان به نمایش بگذارید. همچنین عکس های روز فرمالیته خود را روی تخته شاسی چاپ کرده و برای دیزاین و طراحی مراسم از آن ها استفاده کنید.

معایب برگزاری فرمالیته چیست؟

درست است که برگزاری مراسم فرمالیته مزایای بسیاری برای عروس و داماد به همراه دارد. اما خالی از عیب هم نیست.

اگر از بابت مسائل مالی در مضیقه هستید و بودجه محدودی برای برگزاری مراسم عروسی در اختیار دارید، پیشنهاد می کنیم که از برگزاری مراسم فرمالیته اجتناب کنید؛ زیرا برای برگزاری فرمالیته شما باید هزینه تیم فیلم برداری، لوکیشن، لباس عروس، میکاپ عروس و ... را بپردازید. این هزینه ها شاید به تنهایی چندان به چشم نیایند اما وقتی در کنار یکدیگر قرار می گیرند، رقم چشم گیری خواهد شد.

پوشیدن لباس عروس برای هر دختری لحظه ای بسیار خاص و احساسی است؛ البته در صورتی که این لباس را در روز عروسی خود به تن کند. شاید فرمالیته باعث شود که بعضی از دختر خانم ها در روز عروسی دیگر ذوق زیادی نداشته باشند.

می توانید با هزینه ای که برای فرمالیته در نظر گرفته اید به سفر ماه عسل بروید. البته این مسأله به سلیقه و بودجه ای که شما برای این کار در نظر گرفته اید بستگی دارد.

هزینه برگزاری مراسم فرمالیته چقدر است؟

هزینه برگزاری فرمالیته به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد. عواملی از جمله تعداد فیلم بردار، تجهیزات مورد استفاده در فیلم برداری و عکسبردای، کیفیت عکاسی و فیلم برداری، نوع برنامه ریزی، بعد مسافت، مدت زمان کلیپ ویدیویی که قرار است سخته شود و ...

اما مهم تریم عامل تاثیرگذار در تعیین قیمت یک فرمالیته لوکیشنی است که قرار است مراسم فرمالیته در آن اجرا شود.

در حال حاضر لوکیشن های متنوع و بسیار زیبایی وجود دارند که هر کدام شرایط خاص خود را دارند. برخی از این لوکیشن ها در خارج شهر و یا حتی شهر های دیگر قرار گرفته اند. برخی از آنها را می توان به صورت روزانه اجاره کرد یا دارای ورودیه هستند؛ در مقابل برخی دیگر به صورت رایگان در اختیار عموم مردم قرار دارند؛ زیرا جزو منابع طبیعی کشور هستند. البته که نباید از این نکته غافل شوید که این لوکیشن های رایگان و عمومی دارای محدودیت های خاصی نیز هستند.

همه این فاکتورها در کنار یکدیگر قیمت یک مراسم فرمالیته را مشخص خواهند کرد. البته اینها همه برای زمانی است که شما تصمیم داشته باشید تا فرمالیته خود را در داخل کشور ایران برگزار کنید. اگر بخواهید که مراسم فرمالیته را در کشور دیگری (ترکیه، گرجستان و ...) برگزار کنید به تمامی این مخارج باید هزینه های پرواز، عوارض خروج از کشور، هتل محل اقامت و ... را هم اضافه کنید.

مشاوره رایگان

اگر نیاز به اطلاعات بیشتری دارید، کافیست با ما تماس بگیرید. کارشناسان عروسی مارکت در کنار شما هستند.