دوشنبه، 11 بهمن 1400 - 10:34

در این ویدیو می خواهیم نکاتی را مطرح کنیم که بهتر است شما قبل از سفارش کارت عروسی از آنها مطلع باشید. پس با ما همراه باشید.

سفارش کارت دعوت مراسم عروسی تا حد زیادی به سلیقه و نظر عروس و داماد بستگی دارد. بعضی از زوجین در انتخاب کارت عروسی وسواس زیادی به خرج می دهند و در مقابل آنها عروس و داماد هایی با این عقیده قرار دارند که کارت دعوت مراسم عروسی ماندگار نبوده و یک هزینه اضافی است.

اما به نظر عروسی مارکت در انتخاب کارت نه باید خیلی وسواس داشته باشیم و نه اینکه کلا به آن بی توجه باشیم.

کارت عروسی اولین چیزی است که مهمانان از مراسم شما خواهند دید. به همین دلیل می تواند سبک مراسم، سلیقه و خیلی ویژگی های دیگر مراسم عروسی شما را به دعوت شدگان جشن عروسی شما نشان دهد. بنابراین پیشنهاد می کنیم که در انتخاب کارت عروسی سلیقه به خرج دهید؛ اما وسواس نداشته باشید.

10 نکته مهم در انتخاب کارت عروسی

  1. اگر سن عروس و داماد زیاد باشد، از کارت های سنگین تر با متن ها و شعرهای ملیح تر استفاده کنید.
  2. در صورتی که سن عروس و داماد خیلی کم باشد (مثلا 18 تا 22 سال) استفاده از کارتهای فانتزی با طرح های رنگی و متن هایی ساده تر و عامیانه تر پیشنهاد می شود.
  3. از سرودن شعرهای بسیار عاشقانه و یا متن هایی که با زبان عامیانه نوشته شده اند پرهیز کنید.
  4. زمان و مکان مراسم عروسی مهم ترین بخش از کارت دعوت عروسی است و باید دقت کنید تا بدون هیچ اشتباهی اطلاعات این بخش را وارد کنید.
  5. اگر جشن عروسی را در مکانی برگزار می کنید که آدرس نسبتاً پیچیده ای دارد، حتماً نقشه یا کروکی محل برگزاری مراسم عروسی را به کارت عروسی ضمیمه کنید تا میهمانان در دسترسی دچار مشکل نشده و دیر به مراسم نرسند. برای دریافت آدرس دقیق می توانید از سایت عروسی مارکت نیز کمک بگیرید.
  6. اطلاعات مهمانان از این جهت در کارت عروسی ذکر می شود که دقیقاً نشان دهد چه تعداد از اعضای یک خانواده به جشن عروسی دعوت شده اند. پس در نوشتن این قسمت از کارت دقت لازم و کافی داشته باشید.
  7. کارت دعوت بهتر است دو هفته قبل از عروسی به دست میهمانان برسد. این زمان معقولی جهت آماده شدن برای حضور در یک جشن به نظر می رسد. پیشنهاد می کنیم قبل از 2 هفته کارت را توزیع نکنید؛ زیرا ممکن است به فراموشی سپرده شود.
  8. تعداد کارت را بر اساس تعداد میهمانان سفارش ندهید. بعضی از عروس و داماد ها این اشتباه را انجام می دهند در صورتی که تعداد کارت عروسی باید بر اساس تعداد خانواده ها سفارش داده شود.
  9. اگر کارت انتخابی و مورد نظر شما گران است و نمی خواهید برای کل کارت ها هزینه سنگینی را متقبل شوید، می‌توانید دو مدل کارت عروسی را انتخاب کنید. مدل گران تر را برای اقوام نزدیک و درجه یک درنظر بگیرید و برای سایر مهمانان از کارتی با قیمت مناسب استفاده کنید.
  10. مدت زمان لازم برای آماده شدن کارت های عروسی و رسیدن آنها به دست شما بستگی به سادگی یا دشواری طرح کارت دارد. این زمان معمولا کمتر از 3 روز و بیشتر از یک هفته طول نمی کشد، بنابراین برای سفارش کارت عروسی از سه هفته قبل از مراسم اقدام کنید. همچنین فراموش نکنید که برای سفارش کارت عروسی به فروشندگان معتبر و خوش قول مراجعه کنید.

مشاوره رایگان

اگر نیاز به اطلاعات بیشتری دارید، کافیست با ما تماس بگیرید. کارشناسان عروسی مارکت در کنار شما هستند.