جمعه، 22 مرداد 1400 - 01:50

به تازگی برگزاری مراسم عقد و ازدواج در سالن های عقد، رونق بیشتری گرفته است. دلایل متعددی برای این مساله وجود دارد از جمله شیوع ویروس کرونا و دغدغه های مالی و اقتصادی و ...

در این مقاله قصد داریم تا به این سوال پاسخ دهیم:

یک سالن عقد خوب باید چه ویژگیهایی داشته باشد تا کاندید مناسبی برای برگزاری مراسم عقد و عروسی شود؟

در ادامه ویژگیهای مختلف یک محضر را بررسی خواهیم کرد.

سفره عقد

سفره عقدی که در دفتر ازدواج پهن می شود، در شیک بودن دفتر بسیار تاثیر گذار است. بسته به اینکه شما سفره عقد سنتی یا مدرن پهن می کنید؛ باید توجه داشته باشید که این سفره با وسایل زیبا تزئین شده باشد. اگر از تزئینات مناسبی در سفره استفاده نشود بخش مهمی از ارکان شیک بودن دفتر ازدواج از بین خواهد رفت. اینکه از چه تم رنگی استفاده شده؟ از چه نوع گل هایی استفاده شده؟ ظروف به کار رفته در سفره عقد به چه شکل است؟ و … همه مسائل مهمی هستند که باید به آنها توجه ویژه ای داشته باشید.

سفره عقد باید شیک، جدید و تمیز باشد. یک سفره عقد قدیمی و دمده شده اصلا انتخاب خوبی برای یک عروس و داماد نخواهد بود.

نورپردازی سالن باید به گونه ای باشد که به مراسم شما زیبایی ببخشد.

نور پردازی

نور پردازی در یک دفتر ازدواج شیک باید به گونه ای باشد که علاوه بر روشن کردن فضا، جلوه ای خاص به مراسم شما ببخشد. به عنوان مثال علاوه بر نور پردازی با رنگ های مختلف و زیبا، می توان از دود استفاده کرد تا به این وسیله به مراسم، شیک تر شود. به همین دلیل در زمان انتخاب یک دفتر ازدواج، به این مسئله توجه داشته باشید که نور پردازی آنجا به چه شکل است!

اگر محیط و جایی که عروس و داماد در آنجا قرار گرفته اند نورپردازی خاصی داشته باشد که نسبت به سایر قسمت ها جذاب تر بوده و جلوه ای متفاوت داشته باشد، قطعا زیباتر خواهد بود و به شما کمک می کند تا یک مراسم شیک و با کلاس برگزار کنید.

گل آرایی

تزئینات گل مناسب و به روز در یک دفتر ازدوج شیک، یکی از ملزومات برگزاری مراسم است. از این رو همیشه توجه داشته باشید که به چه میزان در دفتر ازدواج مورد نظرتان از گل آرایی استفاده شده و همچنین از چه نوع گل هایی به کار رفته است.

گل آرایی طبیعی همیشه تاثیر بیشتری دارد. پس به جای استفاده از گل های مصنوعی که ظاهر آنها زیبایی خاصی هم ندارد، اگر از گل های طبیعی استفاده شده باشد؛ شما را در انتخاب دفتر ازدواج مصمم تر خواهد کرد.

بادکنک آرایی در کنار گل آرایی جلوه زیبایی به مراسم شما می دهد.

بادکنک آرایی

بخش مهم دیگر بادکنک آرایی است که جلوه ای خاص به محیطی که قرار است مراسم عقد شما در آنجا برگزار شود، می دهد. اگر بادکنک آرایی به همراه گل آرایی انجام شود، قطعا زیبایی خاصی به مراسم تان خواهد بخشید و همین موضوع باعث می شود که دفتر ازدواجی که برای برگزاری مراسم عقد تان انتخاب کرده اید، شیک و مدرن به حساب بیاید.

در بادکنک آرایی طرح بادکنک ها از اهمیت زیادی برخوردار است! پس طرح ها را مد نظر داشته و اگر دفتر ازدواج امکان تغییر طرحی را دارد، طرح مورد نظرتان را به آنها بدهید، تا آن طرح را برای شما در دفتر پیاده سازی کنند.

رنگ بخش مهم دیگر بادکنک آرایی است. پس با توجه به رنگ تم سفره عقد و رنگ گل های به کار رفته در تزئینات، رنگ بادکنک ها را انتخاب نمایید.

سرو شیرینی و نوشیدنی

دفاتر ازدواج جدای از تزئینات و زیبایی محیط، باید امکان سرو نوشیدنی و شیرینی را داشته باشند تا به عنوان یک دفتر ازدواج مناسب برای برگزاری جشن شناخته شوند. استفاده از انواع شیرینی ها و نوشیدنی های سرد و گرم، یکی از موارد مهمی است که دفاتر ازدواج باید به آن توجه داشته باشند.

البته توجه کنید که هر چه میزان هزینه ی شما بیشتر باشد، قطعا خدماتی که به شما ارائه می گردد هم بیشتر است. پس قبل از انتخاب دفتر ازدواج با چنین امکاناتی، بودجه خود را در نظر بگیرید که مبادا به مشکلی برخورد کنید یا در انتهای مراسم فقط یک هزینه ی گزاف روی دست شما گزاشته شود.

سرویس بهداشتی تمیز، سالم و با کیفیت تاثیرمهمی در برگزاری خوب یک مراسم عقد و ازدواج دارد.

سرویس بهداشتی مناسب

سرویس بهداشتی تمیز و مناسب یکی از مهم ترین و اصلی ترین قسمت هایی است که در مراسم جشن مهمانی اهمیت ویژه ای دارد. به هر حال مهمانان در طول برگزاری مراسم عقد و عروسی نیاز به سرویس بهداشتی تمیز و سالم خواهند داشت و رعایت بهداشت تاثیر بسزایی در افکار افراد می گذارد.

پخش موسیقی

یکی از اجزای جدا نشدنی در مراسم های عقد و ازدواج پخش موسیقی می باشد که در اولویت بندی دفاتر ازدواج هم تاثیر مهمی دارد و قطعا این فاکتور در ایجاد تمایز بین یک محضر خوب و بد در نظر گرفته می شود.

اولاً به دلیل وجود سلیقه های متفاوت در افراد، باید موزیک های متفاوتی نیز مورد استفاده قرار بگیرند. اما وجه تمایز این دفاتر جاییست که تیم اجرایی مراسم پخش موزیک های مدرن و به روز را برای پیشنهاد داشته باشند و خلاقیت هایی مثل استفاده از صوت های یک عقد آریایی و استفاده از ریتم موزیک های سنتی در برخی سکانس ها نیز می تواند نشان از توانایی یک دفتر ازدواج شیک و مدرن باشد.

محیط شیک و لاکچری (دکوراسیون محضر)

محیط زیبا و شیک از ویژگی های جدا ناپذیر یک سالن و دفتر عقد خوب است.

محضر عقد و ازدواج خوب باید فضای کافی برای قرار دادن سفره عقد و لوازم تزیینی داشته باشد. همچنین محضر باید از صندلی‌ها و مبلمان زیبا، راحت و با کیفیت برای نشستن مهمان‌ها و همراهان عروس و داماد برخوردار باشد.

داشتن پارکینگ اختصاصی برای یک سالن عقد بسیار مهم است.

جای پارک یا داشتن پارکینگ اختصاصی

پیدا کردن جای پارک برای مهمانان به خصوص در شهرهای بزرگی مثل تهران از مشکلاتی بزرگی است که ذهن هر فرد دعوت شده ای به مراسم را همواره درگیر می کند. به همین دلیل باید هوشیار بود تا سالن عقد انتخابی عروس و داماد جای پارک به اندازه کافی داشته باشد تا میهمانان دچار مشکل نشوند.

اتاق انتظار

برخی از عروس و دامادها علاقه‌مند هستند که علاوه بر مراسم عقد و ازدواج سنتی، مراسم عقد آریایی را نیز داشته باشند. برای پاسخ به این نیاز برخی از محضردارها این گزینه را نیز در بین خدماتی که ارائه می‌دهند قرار داده‌اند تا افرادی که این مراسم را می‌خواهند بتوانند آن را داشته باشند.

شما می توانید به مراجعه به این صفحه لیست بهترین سالن های عقد در تهران را به تفکیک منطقه مشاهده کنید.

برچسب ها: 

مشاوره رایگان

اگر نیاز به اطلاعات بیشتری دارید، کافیست با ما تماس بگیرید. کارشناسان عروسی مارکت در کنار شما هستند.