تبلیفات

محضر اردواج

جدیدا در برخی از محضرهای عقد و ازدواج امکان پذیرایی از مهمانان وجود دارد . مثل شربت چایی شیرینی فینگر فودها و ...

در ضمن سفره عقد آن نیز باید شیک ، جدید و تمیز باشد. یک سفره عقد قدیمی و دمده شده اصلا انتخاب خوبی برای یک عروس و داماد نخواهد بود.

سفره عقد:

سفره عقدی که در دفتر ازدواج پهن می شود، بسیار در شیک بودن دفتر تاثیر گذار است. بسته به اینکه شما سفره عقد سنتی یا مدرن پهن می کنید، باید توجه داشته باشید که این سفره، با وسایل زیبا تزئین شده باشد. اگر از تزئینات مناسبی در سفره استفاده نشود، بخش مهمی از ارکان های شیک بودن دفتر ازدواج از بین خواهد رفت. اینکه از چه تم رنگی استفاده شده، از چه نوع گل هایی استفاده شده، ظروف به کار رفته در سفره عقد به چه شکل است و … همه مسائل مهمی هستند که باید به آنها توجه داشته باشید.

 

 

نور پردازی:

نور پردازی در یک دفتر ازدواج شیک، باید به گونه ای باشد که علاوه بر روشن کردن فضا، جلوه ای خاص به مراسم شما ببخشد. به عنوان مثال علاوه بر نور پردازی با رنگ های مختلف و زیبا، می توان از دود استفاده کرد تا به این واسطه به شیک بودن مراسم بیشتر کمک کرد. به همین جهت در انتخاب یک دفتر ازدواج، به این مسئله توجه داشته باشید که نور پردازی آنجا به چه شکل است!

اگر محیط و جایی که عروس و داماد در آنجا قرار گرفته اند، نورپردازی خاصی داشته باشد که نسبت به سایر قسمت ها جذاب تر و جلوه ای متفاوت دارد، قطعا زیباتر خواهد بود و باعث می شود که یک مراسم شیک و با کلاس در آنجا برگزار کنید.

گل آرایی:

مناسب و به روز، در دفتر ازدوج شیک، یکی از ملزومات است! از این رو توجه داشته باشید که به چه میزان در دفتر ازدواج مورد نظرتان از گل آرایی استفاده شده و همچنین از چه نوع گل هایی استفاده کرده اند.

گل آرایی طبیعی همیشه تاثیر بیشتری دارد; پس به جای استفاده از گل های مصنوعی که ظاهر آنها زیبایی خاصی هم ندارد از گل های طبیعی باید استفاده کرده باشند که شما در انتخاب این دفتر ازدواج مصمم تر شوید.

 

 

بادکنک آرایی:

بخش مهم دیگری که جلوه ای خاص، به محیطی که قرار است مراسم عقد شما در آنجا برگزار شود می دهد، بادکنک آرایی است. اگر بادکنک آرایی به همراه گل آرایی انجام شود، قطعا زیبایی خاصی به مراسم تان خواهد بخشید و همین موضوع باعث می شود که دفتر ازدواجی که برای برگزاری مراسم عقد تان انتخاب کرده اید، شیک و مدرن به حساب بیاید.

در بادکنک آرایی، طرح بادکنک ها از اهمیت زیادی برخوردار است! پس طرح ها را مد نظر داشته باشید و اگر دفتر ازدواج امکان تغییر طرحی را دارد، طرح مورد نظرتان را به آنها بدهید، تا آن طرح را برای شما در دفتر، پیاده سازی کنند.

رنگ، بخش مهم دیگر بادکنک آرایی است; پس با توجه به رنگ تم سفره عقد و رنگ گل های به کار رفته در تزئینات، رنگ بادکنک ها را انتخاب نمایید.

سرو شیرینی و نوشیدنی:

دفاتر ازدواج، جدای از تزئینات و زیبایی محیط، باید امکان سرو نوشیدنی و شیرینی را داشته باشند که به عنوان یک دفتر ازدواج شیک شناخته شوند. استفاده از انواع شیرینی ها و نوشیدنی های سرد و گرم، یکی از ارکان مهمی است که باید دفاتر ازدواج به آن توجه داشته باشند.

البته توجه کنید که هر چه میزان هزینه ی شما بیشتر باشد، قطعا خدماتی که به شما ارائه می شود هم بیشتر است; پس قبل از انتخاب دفتر ازدواج با چنین امکاناتی، بودجه خود را در نظر بگیرید که مبادا به مشکلی برخورد کنید یا در انتهای مراسم فقط یک هزینه ی گزاف روی دست شما گزاشته شود.

 

 

سرویس بهداشتی مناسب:

سرویس بهداشتی تمیز و مناسب یکی از مهم ترین و اصلی ترین چیزهایی است که در مراسم مهمانی اهمیت دارد.

به هر حال مهمانان نیا  به سرویس بهداشتی تمیز دارند.و رعایت بهداشت تاثیر بسزای در افکار افراد میگذارد.

پخش موسیقی:

یکی از اجزائ لا ینفک در اولویت بندی دفاتر ازدواج می باشد و قطعا در ایجاد تمایز بین یک محضر خوب و بد موثر خواهد بود. اولا به دلیل وجود سلیقه های متفاوت افراد، باید موزیک های متفاوتی نیز مورد استفاده قرار گیرد اما وجه تمایز این دفاتر جاییست که تیم اجرایی مراسم پخش موزیک های مدرن و به روز را برای پیشنهاد داشته باشند و از خلاقیت هایی همچون استفاده از صوت های یک عقد آریایی و استفاده از ریتم موزیک های سنتی در برخی سکانس ها نیز می تواند نشان از توانایی یک دفتر ازدواج شیک و مدرن باشد.

محیط شیک و لاکچری(دکوراسیون محضر)

محیط زیبا و شیک از ویژگی های جدا نا پذیر یک سالن و دفتر عقد خوب است.

محضر عقد و ازدواج خوب باید فضای کافی برای قرار دادن سفره عقد و لوازم تزیینی داشته باشد. همچنین محضر باید صندلی‌ها و مبلمانی برای نشستن مهمان‌ها و همراهان عروس و داماد داشته باشد.

 

 

جای پارک یا داشتن پارکینگ:

پیدا کردن جای پارک برای مهمانان به خصوص در شهر های بزرگی مانند تهران از مشکلاتی است که ذهن هر فرد دعوت شده ای به مراسم را مشغول میکند.

به همین خاطر باید هشیار بود تا سالن عقد انتخابی عروس و داماد جای پارک به اندازه ی کافی داشته باشد.

اتاق انتظار

برخی از عروس و دامادها علاقه‌مند هستند که علاوه بر مراسم عقد و ازدواج سنتی مراسم عقد آریایی را نیز داشته باشند. به همین دلیل برخی از محضردارها این گزینه را نیز در بین خدماتی که ارائه می‌دهند قرار داده‌اند تا افرادی که این مراسم را می‌خواهند نیز بتوانند آن را داشته باشند.

 

 

«عروسی مارکت»

برچسب ها: