تبلیفات

حلقه نشان

حلقه نشان

در خانواده های سنتی ایرانی، بسیاری از ازدواج ها به شکل سنتی و با معرفی خانواده ها شکل می گیرد. در چنین مراسمی پس از اینکه خانواده ی داماد جواب مثبت یا به اصطلاح بله را از خانواده ی عروس گرفتند؛ برای اینکه حالت رسمی تری به انتخاب خود داده باشند در جلسه های آتی یک انگشتر را به عنوان نشان کردن دختر برای او تحفه می آورند. به این انگشتر،انگشتر نشان می گویند. که دختر خانم آن را به نشانه ی اینکه در آستانه ی تاهل قرار دارد در انگشت می کند. اما حلقه ی ازدواج در مراحل بعدی و به انتخاب خود عروس خانم تهیه می شود.

 

 

در واقع حلقه ای که امروزه در تمام دنیا هنگام ازدواج زن و شوهر به دست هم می کنند برگرفته از حلقه ی مهر در آیین میتراییسم می باشد. در آیین میتراییسم بارزترین نشانه ی میترا که ایزد بزرگ این آئین است، حلقه ی مهر بوده که در بیشتر نقش های بجا مانده از میترا در دست وی دیده می شود.

میترا، ایزد مهر و محبت و پیمان بوده و بیشتر از سه هزار سال پیش کسانی که در ایران پیمان زناشویی می بستند، آن را به نشانه ی پیروی از میترا به دست می کردند و با اینکار هم ارادت خود را به میترا نشان می دادند هم از او که ایزد مهر و پیمان است یاری می گرفتند تا، همیشه بر سر پیمانی که می بندند استوار باشند. در بسیاری از نقش نگاره های هخامنشی و ساسانی نیز می بینیم که پادشاهی حلقه ای را به دست کسی می دهد و یا از دست شخصی می گیرد؛ این نماد پیمان میان آن ها و یا سپردن فرمانروایی سرزمین به دست کسی دیگر بوده است.

 

 

« مصریان باستان اعتقاد داشتند که یک رگ در انگشت چهارم دست چپ قرار دارد که مستقیما به قلب متصل است، آنها اعتقاد داشتند با قرار دادن یک حلقه در این انگشت علاقه بین آنها پایدار مانده و نمی تواند از نوک انگشت بگریزد.»
خوب حالا میریم سر اصل مطلب چون این انگشتر نخستین هدیه رسمی داماد هست پس بهتره که برای خریدش بیشتر وقت بگذارید که خاطرات خوبی به جا بگذاره. مادرشوهر و خواهر شوهر عزیز لطف کنید عروس خانومم واسه خرید ببرید به سلیقه خودش باشه خیلی بهتره.

آقایون سعی کنید انگشتری که انتخاب میکنید یکم خوش آب و رنگ تر باشه به عبارتی خیلی ساده نباشه پس بودجه کافی رو کنار بزارید.در حال حاضر انگشترهای فلاور و تک نگین بهترین گزینه هستن، اگه بودجه کافی جهت خرید برلیان کنار نگذاشتین میتونین از نگین های کریستالی و سواروفسکی استفاده کنید. 

 

 

دختر خانوما و آقا پسرهای عزیز باید توقعات خود را پایین بیاورید و در این امر با همدیگر هم سو و هم دل باشید تا بتونید زندگی زیبایی در کنار هم داشته باشید.

 

«عروسی مارکت»

 

 
برچسب ها: